* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Опоряджувальник будівельний 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи опоряджувальником будівельним 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи підбирання фарбувальних сумішей (розбіли, підбарвлення тощо); способи виконання високоякісної штукатурки; способи декоративного обштукатурювання фасадів; прийоми розмічання та розплановування поверхонь фасаду й внутрішніх поверхонь; будову шаблонів для витягування тяг; способи виконання штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційних, газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рентгенонепроникних тощо); способи розмічання та розплановування під декоративне облицьовування та облицьовування плитками криволінійної поверхні; способи декоративного облицьовування; правила улаштовування самовирівнювальної заливної підлоги та мозаїчного покриття; будову та правила експлуатації фарбувальних агрегатів високого тиску, механічного, електричного інструменту різних типів та призначення, що використовується під час виконання малярних, штукатурних та лицювальних робіт; вимоги до якості матеріалів та якості робіт; правила роботи на підмостках, риштуванні, драбинах; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь, обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки, облицювання керамічними, скляними та іншими плитками.

Приклади робіт
Фарбування поверхонь механізованим інструментом та агрегатами високого тиску. Торцювання та флейцювання поверхонь. Витягування фільонок із підтушовуванням. Фарбування за трафаретом у два та більше тонів. Декоративне обробляння поверхні в один або декілька тонів. Обробляння поверхонь під деревину та камінь. Обробляння поверхонь стін за ескізами клейовими речовинами у два – чотири тони. Копіювання та вирізання трафаретів будь-якої складності. Складання фарбувальних сумішей потрібного тону з кількістю пігментів не більше чотирьох. Обробляння поверхні набризком, кольоровим декоративним дрібняком. Обклеювання стін впритул високоякісними та деревними шпалерами, дерматином тощо. Заміна шпалер, наклеєних впритул. Обклеювання стелі шпалерами. Ручне та механізоване нанесення розчину на криволінійні поверхні. Високоякісна штукатурка стін, стель, стовпів, пілястр і колон постійного перерізу гладких та з канелюрами. Обштукатурювання плоских стель із кесонами будь-яких обрисів. Нанесення на поверхню декоративних розчинів, їх обробляння вручну та механізованими інструментами. Витягування тяг постійного перерізу різними видами розчинів на прямолінійних поверхнях з оброблянням кутів. Розмічання та прорізування рустів на обштукатурених поверхнях, у тому числі на фасадах. Опоряджання фасадів декоративною штукатуркою. Ремонт декоративної штукатурки фасадів у окремих місцях та високоякісної штукатурки внутрішніх поверхонь будинків. Обштукатурювання поверхонь розчинами спеціального призначення (гідроізоляційними, газоізоляційними, звуковбирними, рентгенонепроникними тощо). Облицьовування плитками стелі та криволінійних поверхонь. Настилання підлог килимовою керамікою з розплановуванням поверхні під укладання за визначеним рисунком. Розплановування поверхні та укладання фризу будь-якого рисунку. Декоративне облицьовування плитками.