Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Опоряджувальник будівельний 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи опоряджувальником будівельним 3 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи приготування фарбувальних сумішей для виконання малярних робіт; склад та способи приготування розчинів різних видів (декоративних, із сухих штукатурних сумішей, для штукатурки спеціального призначення), бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; способи механізованого нанесення розчинів та торкретування поверхонь; способи розбивання, провішування, промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь; способи встановлення та кріплення фасонних плиток; правила ремонту підлог та заміни плиток; способи облицьовування склом "марбліт"; правила улаштовування самовирівнювальної заливної підлоги та мозаїчного покриття; будову, принцип дії та правила експлуатації засобів механізації робіт: машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску), пересувних малярних станцій, шпалерорізальних машин, розчинонасосів, цемент-гармат та форсунок до них, затиральних машин, машин для вібровдавлювання плиток; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних, шпалерних, штукатурних, лицювальних та плиткових робіт; вимоги до якості виконаних робіт; правила роботи на риштуванні, підмостках, драбинах, автомобільних підіймачах тощо; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь, обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки, облицювання керамічними, скляними та іншими плитками.

Приклади робіт
Шпаклювання, прооліфлювання та ґрунтування поверхонь механізованим інструментом. Фарбування поверхонь пензлями, щітками, валиками, ручними фарбопультами. Витягування фільонок без підтушовування. Фарбування за трафаретом в один тон. Приготування ґрунтувальних, фарбувальних сумішей, емульсій та паст за визначеним складом. Ґрунтування стиків та фарбування перил, прогонових споруд, ферм, балок мостів. Очищання елементів від бруду, іржі або старої фарби. Обклеювання поверхонь стін простими та цупкими шпалерами, тканинами. Заміна шпалер, що наклеєні внапусток. Фарбування поверхонь олійними та водоемульсійними фарбами. Фарбування скла олійною фарбою. Виведення плям на обклеєних поверхнях. Обрізання крайки шпалер на шпалерорізальній машині. Пакетне розкроювання шпалер на верстаті. Промаячування поверхонь. Нанесення штукатурного розчину на поверхню із застосуванням розчинонасосу. Поліпшене обштукатурювання вручну прямолінійних поверхонь, стін, стель, пілястрів, ніш з укосами, балок постійного перерізу тощо. Ремонт поліпшеної штукатурки. Обштукатурювання укосів, присхідців та відливів. Витягування падуг з оброблянням кутів. Улаштовування безпіщаної накривки під високоякісне фарбування. Розчищання швів між плитами збірного залізобетонного перекриття, стіновими панелями. Опоряджання лузг та усенків. Механізоване нанесення розчину на обштукатурені поверхні. Торкретування поверхонь. Опоряджання укосів збірними елементами. Обштукатурювання камер коробів та каналів по сталевій сітці. Залізнення поверхні штукатурки. Відливання плит та встановлювання вентиляційних коробів складних обрисів. Установлювання та кріплення рамок для клапанів та жалюзі. Встановлювання приладів вентиляції з перевірянням їх дії та укріплювання підвісок і кронштейнів. Приготування декоративних розчинів та розчинів для штукатурок спеціального призначення (гідроізоляційних, газоізоляційних, звуковбирних, термостійких, рентгенонепроникних тощо) за визначеним складом. Механізоване затирання опоряджувального шару. Провішування та промаячування для облицьовування прямолінійної поверхні. Облицьовування плитками пілястр, ніш та інших дрібних поверхонь. Облицьовування плитками на розчині, мастиках і сумішах суцільних прямолінійних поверхонь стін із товщиною швів до 2 мм. Установлювання фасонних плиток (карнизних, плінтусних, кутових тощо). Укладання фризу простого рисунку з розмічанням. Заміна плиток. Ремонт плиткових підлог. Облицьовування поверхні стін склом "марбліт" та плитками із склокристаліту, скломармуру. Облицьовування підлог із застосуванням машин для вібровдавлювання плиток.