Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст установки для руйнування негабаритів гірничої маси 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваної установки; правила експлуатації, охорони праці і догляду за високовольтним обладнанням установки і силовими трансформаторами; розміщення вибоїв; порядок загородження місць проведення робіт з руйнування негабаритних шматків гірничої маси; установлену сигналізацію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує установкою, яка руйнує негабаритні шматки гірничої маси струмами промислової частоти або спадним вантажем під керівництвом машиніста установки вищої кваліфікації. Постачає інструмент і пристрої до місця роботи, готує штанги до роботи, перевіряє заземлення, перемикає електричний кабель, приєднує до електричної мережі. Забезпечує охорону місця руйнування негабаритів, подає сигнали, оглядає, чистить, змащує обладнання, бере участь у ремонті та переміщенні установки. Веде технічну документацію.