Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст установки для руйнування негабаритів гірничої маси 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста установки для руйнування негабаритів гірничої маси 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різних типів установок, що руйнують негабарити; принцип і режим роботи вибуховогенераторних установок; фізико-хімічні властивості застосовуваних компонентів; правила безпеки під час ведення підривних робіт установкою; схеми раціонального розміщення електродів на негабаритах; контрольно-вимірювальну апаратуру; властивості та твердість гірських порід; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує установкою, яка руйнує негабаритні шматки гірничої маси струмами промислової частоти, спадним вантажем або бутобійною установкою. Здійснює керування вибуховогенераторною установкою під час руйнування порід, негабаритів, залізобетону, мерзлого вугілля та сипких матеріалів у залізничних вагонах та ін. Готує вибуховогенераторну установку до роботи, заповнює ємкості компонентами. Проводить переміщення установки у вибої. Підбирає режим роботи установки залежно від міцності гірських порід і видів негабаритів. Подає напругу на електроди штанг і знімає їх у разі необхідності. Контролює стан контактів та ізоляторів високовольтного обладнання, справність захисного заземлення блокувальних пристроїв, рівень масла в силовому трансформаторі. Виконує технічне обслуговування установки та бере участь у її ремонті.