Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Контролер енергонагляду III група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера енергонагляду II групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні характеристики електролічильників, вимірювальних трансформаторів та інших електроапаратів, що обслуговуються, правила розрахунків за енергію з використанням обчислювальної техніки; порядок правильного користування табуляграмами з розрахунків за енергію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює розрахунки зі споживачами електроенергії за табуляграмами або сплаченими рахунками, що надійшли з банку, і витрати енергії споживачами. Здійснює вимкнення і ввімкнення споживачів електроенергії і обслуговування їх. Замінює несправні електролічильники і вимірювальні трансформатори. Веде розрахунки за електроенергію за закріпленими споживачами. Підготовляє, видає завдання, приймає роботу від контролерів енергонагляду нижчої кваліфікації і електромонтерів з експлуатації електролічильників. Працює на обчислювальних машинах під час проведення розрахунків зі споживачами за спожиту ними енергію. Контролює стан приладів обліку енергії і забезпечує їхню правильну роботу. Керує контролерами енергонагляду нижчої кваліфікації.