Категорія - Робітники |  Галузь - Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність
Інструкція для посади "Виробник ігрових ляльок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову ігрових ляльок різних систем та конструкцій; способи виготовлення ігрових ляльок; різьблення по дереву; основи токарного оброблення дерева і металу; основи слюсарної справи; основи розкроювання м`якої ляльки; властивості і призначення матеріалів, що застосовуються під час виготовлення та оформлення ігрової ляльки; основи технології пошиття одягу та взуття; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє за ескізами та кресленням художника прості та середньої складності деталі, конструкції та корпуси ігрових ляльок із дерева, металу, гумки, тканини та інших матеріалів. За ескізами художника зовнішньо оформлює прості і середньої складності ігрові ляльки: виготовляє фактурні перуки, розкроює, шиє і обробляє прості сучасні костюми, плаття, головні убори і взуття.

Приклади робіт
Голови, руки, ноги ігрової ляльки - виготовлення. Заготовки металеві і гумові до шарнірів ляльок - виготовлення. Шарніри ляльок із різних матеріалів - збирання.