* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Столяр-верстатник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи столяром-верстатником 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості деревини різних порід, способи та правила її оброблення; конструктивні особливості особливо складних столярних виробів, меблів, вбудованих меблів різних видів; методи та способи розмічання, виготовлення, оброблення, закріплення та встановлення особливо складних столярних виробів, меблів, вбудованих меблів різних видів та призначення; стандарти, технічні умови на деталі та вироби; схеми, карти розкроювання матеріалів; будову, кінематичні схеми, правила експлуатації та налагоджування деревообробних верстатів різних типів, правила виконання їх планового запобіжного ремонту; правила дотримання послідовності виконання робіт згідно з технологічним процесом; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні столярні роботи, роботи з обробляння деревини вручну, механічним та електричним інструментом, на деревообробних верстатах. Виготовляє, збирає та встановлює особливо складні столярні вироби, меблі, вбудовані меблі.

Приклади робіт
Виготовляння, встановлювання та реставраційний ремонт меблів, вбудованих меблів різних типів та призначення, особливо складних столярних деталей та виробів різної конфігурації (лекальних і фігурних поручнів, плінтусів, наличників, балясин, карнизів тощо), дерев'яних архітектурних деталей та елементів складної конструкції та конфігурації з деревини твердих та цінних порід. Розкроювання облицювальних, ламінованих плитних матеріалів на напівавтоматичних та автоматичних верстатах із підрізними пилами, обшивання стін, поверхонь меблів. Фрезерування деталей і вузлів в опорядженому вигляді. Обробляння гнутих, гнутоклеєних деталей на спеціальних багатошпиндельних верстатах. Площинне, об'ємне фрезерування, свердління, шліфування деталей із деревини твердих, цінних порід на деревообробних центрах. Розмічання проектних положень столярних виробів та меблів. Покривання деталей та елементів шпаклювальними, ізолювальними сумішами та лаком. Налагоджування деревообробних верстатів різних видів, участь у їх плановому запобіжному ремонті.