Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Птахівник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Одержання професії на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила догляду та утримання птиці; ознаки її захворювання; основні зооветеринарні та санітарні вимоги до умов вирощування птиці; правила сортування, маркування та упаковування яєць; склад дезінфікуючих розчинів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні роботи з годівлі та догляду за птицею. Розміщує птицю в клітках, виймає її з кліток і передає на відгодівлю. Стежить за станом птиці після годівлі, своєчасним здаванням її на забій. Доглядає за птицею в нічний час, виділяє та відсаджує слабку та збирає загиблу птицю. Підтримує в приміщеннях заданий температурний та повітряний режим. Випасає птицю. Сортує, калібрує та миє яйця вручну. Маркує, укладає та упаковує їх. Прибирає виробничі приміщення та робочі місця. Чистить, миє кліткове та інше обслуговуване устаткування та інвентар. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.