Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Птахівник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією птахівника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи анатомії та фізіології свійської птиці наземного та кліткового утримання; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів'я; правила експлуатації технологічного устаткування та догляду за ним; норми годівлі та порядок згодовування кормів; потребу обслуговуваного виду птиці в протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за дорослим поголів'ям у разі наземного утримання та за молодняком промислового стада. Готує корми, додає до них мікроелементи та інші добавки і роздає їх. Регулює подавання води у напувалки. Видаляє послід, миє напувалки, чистить годівниці та кубла. Виконує заходи з підвищення продуктивності птиці. Сортує та вибраковує птицю. Збирає, укладає, упаковує та здає яйця. Бере участь у проведенні профілактичних та лікувальних заходів. Регулює повітрообмін, температуру та вологість повітря у приміщеннях для птиці. Очищає піддони у разі кліткового утримання птиці. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.