Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник виробництва шампанського 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виробництва ігристих вин періодичним резервуарним методом; біофізико-хімічні властивості вина, дріжджів, цукру, вуглекислоти; вимоги до якості готової продукції; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, регулювальних пристроїв, комунікацій; правила безпечного ведення робіт з місткостями під тиском; правила ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес шампанізації вина періодичним резервуарним методом. Завантажує в резервуари суміш виноматеріалів і лікеру насосом або під тиском двоокису вуглецю. Подає дріжджову розводку. Стежить за температурою і тиском у резервуарах, подаванням охолоджувальної води, вмістом цукру. Контролює і регулює процеси заброджування, бродіння і відстою. Визначає момент закінчення шампанізації за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами лабораторних аналізів. Подає ігристі вина на фільтрацію і розлив. Стежить за справністю устаткування, усуває дефекти в його роботі. Веде облік.