* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник виробництва шампанського 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника виробництва шампанського 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виробництва ігристих вин безперервним резервуарним методом; конструктивні особливості основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, регулювання пристроїв, комунікацій; правила безпечного ведення робіт з місткостями під тиском.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес шампанізації вина безперервним резервуарним методом. Завантажує у батареї й одномісткі резервуари суміш виноматеріалів і лікеру насосом або під тиском двоокису вуглецю. Подає дріжджову розводку. Стежить за температурою і тиском у батареї, подаванням охолоджувальної води, дріжджової розводки, швидкістю проходження потоків суміші, вмістом цукру. Контролює і регулює процес вторинного бродіння, охолодження і відстою за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, регулювальних пристроїв і за результатами лабораторних аналізів. Дозує експедиційний лікер. Подає ігристі вина на фільтрацію і розлив. Стежить за справністю устаткування, усуває дефекти в його роботі.