* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник коньячного виробництва 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника коньячного виробництва 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію коньячного виробництва; біофізико-хімічні властивості виноматеріалів, коньячних спиртів, коньяків; методи визначення погонів за фракціями, міцністю і якістю спиртів; конструктивні особливості основного і допоміжного устаткування коньячного виробництва, правила його регулювання; правила ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес перегонки виноматеріалів або спирту-сирцю для одержання коньячного спирту на апаратах різних систем і способів нагрівання. Запускає апарати. Відбирає погони і направляє їх в приймачі окремими фракціями. Визначає початковий і кінцевий момент відгону головної фракції, а також середній і хвостовий за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і органолептичної за кольором, запахом, смаком. Контролює процес перегонки: швидкість відгону спирту, його температуру, правильність відбору фракцій і міцність спирту. Регулює швидкість процесу перегонки за допомогою вентилів, подавання пари в апарати і холодної води в дефлегматори. Веде облік.