* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник коньячного виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника коньячного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології коньячного виробництва; технологію і режим процесу перегонки виноматеріалів; будову основного і допоміжного устаткування, комунікацій; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; вимоги до якості готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес перегонки виноматеріалів або спирту-сирцю для одержання коньячного спирту під керівництвом апаратника вищої кваліфікації або майстра (технолога). Обслуговує устаткування під час пуску, у процесі перегонки і його зупинки. Подає пару в змійовик для нагрівання перегінних апаратів, воду - в дефлегматори і холодильники. Стежить за температурою води і пари в змійовиках, завантаженням перегінних апаратів і рівнем рідини в них, за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за станом парової, водяної, винної і спиртової комунікацій. Регулює подавання води і пари. Усуває несправності в роботі устаткування і комунікацій.