Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Оператор із штучного осіменіння тварин та птиці 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила поводження з устаткуванням і реактивами; терміни покриття і штучного осіменіння тварин; способи штучного осіменіння; правила санобробки тварин і птиці; методи оцінки якості сперми; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує підготовчі роботи зі штучного осіменіння: готує фізіологічні розчини, розморожує сперму та оцінює її якість, підготовляє медикаменти, миє, дезінфікує і стерилізує інструменти, прилади, посуд. Проводить санобробку тварин і птиці, призначених до штучного осіменіння. Підтримує в чистоті пункт осіменіння. Веде облік запліднених тварин і птиці, пере рушники і спецодяг. Опалює та прибирає пункт. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.