* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Тютюнник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи агротехніки та технологію робіт на живому тяглі та агрегатах; способи польових робіт з вирощування тютюну й махорки; агротехніку і технологію розкладання листя на транспортерах у випадку вогняного сушіння та переміщення листя тютюну в сушарках; усі сорти махорки й тютюну; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та нескладні роботи на живому тяглі й обслуговує механізовані агрегати для вирощування тютюну та махорки, польові роботи із висівання та садіння тютюну і махорки та доглядає за ними, ручні роботи із сушіння, сортування, укладання листя тютюну та махорки. Обслуговує механізовані агрегати під час висівання тютюну, сушильноферментаційні установки і рами-вагони. Нанизує листя тютюну на шнурки. Промиває листя тютюну, нанизаного на шнурки, спускає листя з них. Відокремлює сухе листя від стебел. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Заправляння сівалок та саджалок насінням і мінеральними добривами. Розкладання листя на транспортері у випадку вогняного сушіння на сушильно-ферментаційній установці. Переміщення в сараї й сушарці сушильних рам-вагонів з листям тютюну. Боронування, шлейфування. Розпушення ґрунтової шкірки кінною (ротаційною) мотикою. Коткування. Укладання тютюну в стоси і перекладання їх. Нанизування листя тютюну на шнурки, промивання листя тютюну, нанизаного на шнурки. Підвішування рослин тютюну в сушильному сараї. В'язання гаванок і гірлянд тютюну й махорки, наколювання на глиці махорки, їх підвішування та знімання. Спускання листу зі шнурків, відділення сухих листів тютюну від стебел. В'язання розсортованої махорки в сніпки. Упаковування тютюну й махорки різними способами.