* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Бджоляр 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: склад бджолиної сім'ї; роль матки, робочих бджіл та трутнів, життєдіяльність бджолиної сім'ї протягом року; вимоги до вуликів, реманенту, який застосовують під час догляду за бджолами, для викачування меду та переробки воскової сировини; правила користування інструментом; техніку виставляння вуликів із зимівника та встановлення їх у зимівник; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує підсобні та допоміжні роботи з догляду за бджолами і одержання від них продукції. Виставляє вулики із зимівника. Підготовляє вулики з бджолами та перевозить їх на медозбір, розставляє вулики на пасіці. Проводить профілактичний догляд за вуликами. Ремонтує та фарбує їх. Натягує й навощує рамки. Переробляє продукцію бджільництва. Утеплює гнізда. Підгодовує бджіл та збирає гнізда на зимівлю. Дезінфікує вулики та інвентар, вживає профілактичних заходів щодо боротьби з хворобами та шкідниками бджіл. Підтримує санітарно-гігієнічні умови на пасіці та в приміщеннях. Здійснює поточний ремонт приміщення, огорожі, устаткування та інвентарю. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.