* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник процесу бродіння 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника процесу бродіння 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні вимоги до сировини; технологію виробництва пива, спирту, квасу та браги; технологічний процес бродіння, доброджування та витримування різних сортів пива; терміни витримування; види браку, способи запобігання та усунення; будову обслуговуваного устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; способи усунення несправностей у роботі устаткування; правила користування засобами вимірювань та таблицями поправок; порядок визначення температури бродіння та щільності бродіння сусла.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес спиртового бродіння, головного бродіння сусла для різних сортів пива, доброджування та витримки пива, бродіння та купажування квасу і браги під керівництвом майстра або апаратника вищої кваліфікації. Приймає бродильну масу, бражку, сусло і пиво в бродильні і лагерні місткості. Подає дріжджі, шпунтує, регулює температурний режим відповідно до показань контрольно-вимірювальних приладів. Пускає воду на холодильні змійовики, охолоджує перекачуванням бражки через виносні теплообмінники, охолоджує та перекачує готовий квас на розлив. Проводить санітарне оброблення устаткування. Перевіряє мікробіологічну чистоту чанів. Стежить за технологічним режимом на всіх стадіях процесу доброджування. Купажує квас та брагу. Відбирає проби. Готує розчин сірчаної кислоти. Готує піногасильну суміш та подає її в бродильну масу. Веде технологічну документацію.