* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник варіння утфелю 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника варіння утфелю 4 розряду - не менше одного виробничого сезону.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему, призначення та роль кристалізаційного відділення цукрового заводу; основи технології кристалізації і утворення патоки; будову, принцип дії та правила технічної експлуатації вакуум-апаратів, допоміжного устаткування та контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики; раціональні прийоми і методи праці під час обслуговування вакуум-апаратів, основи обліку та контролю роботи вакуум-апаратів, слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння утфелю у вакуум-апаратах різної місткості та кристалізації у виробництві цукру-піску, рафінадних та продуктових утфелів у виробництві цукру-рафінаду. Подає і регулює надходження продуктів та пари в апарат. Вмикає і підтримує розрідження в апараті. Веде процес утворення центрів кристалізації та нарощування кристалів, знецукрення міжкристального розчину з дотриманням коефіцієнта перенасичення, температури нагрівання і ступеня розрідження. Веде процес згущення кристалізаційної маси перед спуском, регулює температуру в апаратах. Визначає готовність утфелю. Спускає готовий утфель з апарата в утфелемішалки. Дотримується графіків роботи вакуум-апаратів і теплового режиму. Контролює стан устаткування та усуває несправності в його роботі. Веде облік та контроль роботи вакуум-апаратів.