* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник варіння утфелю 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника варіння утфелю 2 розряду - не менше двох виробничих сезонів.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему кристалізаційного відділення; основи технології кристалізації цукру та патокоутворення; фізичні та хімічні властивості сировини (цукрових продуктів, що надходять на уварювання) і готової продукції, яку одержують під час варіння; технологію варіння утфелів; будову, принцип дії, правила технічної експлуатації устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики; види несправностей у роботі вакуум-апаратів, способи їх усунення; технічні умови та державні стандарти на сировину, готову продукцію та напівфабрикати.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння утфелю у вакуум-апаратах різної місткості другої та третьої кристалізацій при трикристалізаційній схемі у виробництві цукру-піску та переробленні цукру-сирцю. Регулює подання патоки та пари в апарат. Вмикає та підтримує розрядження в апараті. Веде процес утворення центрів кристалізації та нарощування кристалів. Згущує кристалічну масу перед спуском. Визначає готовність утфелю. Спускає утфель з апарата в утфелемішалки. Контролює процес уварювання утфелю в апараті, справність устаткування, контрольно-вимірювальних приладів. Веде технічну документацію.