Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Купажник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології приготування та рецептуру різних сортів лікеро-горілчаних виробів, фруктових вод і концентратів для сухих напоїв; державні стандарти та технічні умови на лікеро-горілчані вироби та безалкогольні напої, сировину та матеріали; методику простих аналізів визначення міцності та органолептичної оцінки; будову та принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів та устаткування, комунікацій; правила ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує купажі для лікеро-горілчаних виробів, фруктових вод і концентрат для сухих напоїв під керівництвом купажника вищої кваліфікації. Готує необхідні матеріали та інгредієнти для купажування; складає купаж відповідно до рецептури. Послідовно вводить у купажний чан відповідні інгредієнти та змішує їх. Відбирає проби та бере участь у проведенні контрольних аналізів; перекачує купаж після встановленого витримування на фільтрування; промиває купажні або сортувальні чани. Очищає, дезінфікує комунікації та обслуговуване устаткування. Веде встановлений облік у технологічному журналі.