Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Купажник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією купажника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію приготування та рецептуру різних сортів лікеро-горілчаних виробів, фруктових вод та концентратів для сухих напоїв; види браку, способи його усунення та запобігання; конструктивні особливості обслуговуваного устаткування; способи усунення несправностей у роботі устаткування; правила ведення технічної документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Самостійно готує купажі для лікеро-горілчаних виробів, фруктових вод та концентратів для сухих напоїв. Одержує барвники, цукровий сироп та інші інгредієнти і необхідні матеріали. Складає купаж відповідно до рецептури. Послідовно вводить у купажний чан (складає купаж) відповідні інгредієнти та змішує їх. Коригує міцність та проводить передбачені інструкцією контрольні аналізи. Перевіряє справність устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та комунікацій. Усуває несправності в роботі обслуговуваного устаткування. Веде технологічну документацію.