Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Купажник тютюнів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на тютюнову сировину; процес первинного оброблення і способи сушіння тютюнової сировини; кондиції товарних та ботанічних сортів сировини; рецептуру тютюнової суміші кожного гатунку тютюнових виробів; правила й співвідношення за товарністю, ботанічним сортом та якісними показниками сировини в разі її заміни в тютюновій суміші, способи визначення її вартості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує партії тютюну, чухраного листя до виробництва цигарок, сигарет. Приймає сировину за ботанічними й товарними сортами, вагою і вологістю. Переглядає паки, пачки і контролює їх якість органолептично. Відбраковує дефектну сировину. Сортує тютюнову сировину за товарними та ботанічними сортами для виготовлення відповідних гатунків цигарок, сигарет. Відбирає проби. Перевіряє відповідність товарних і дегустаційних властивостей сировини рецептурі тютюнової суміші для кожного сорту виробів. Вносить зміни в робочу рецептуру тютюнової суміші в разі нестачі відповідних типів сировини. Оформлює необхідну документацію.