* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Бісквітник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бісквітника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури і технологію приготування печива, пряників та здобних виробів на формувальному агрегаті; технологічну схему та режим виготовлення печива на безперервнопотоковій лінії; методи визначення якості сировини, напівфабрикатів і готової продукції; будову та правила експлуатації формувальних агрегатів, місильних машин, печей, контрольно-вимірювальних приладів, комунікацій, устаткування безперервно-потокової лінії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення печива, пряників і здобних виробів на формувальному агрегаті. Готує агрегат до роботи. Контролює якість тіста, що надходить від місильного відділення і процес вальцювання тіста. Пускає і зупиняє формувальний агрегат. Стежить за процесом утворення безперервної тістової стрічки. Регулює подавання тіста, швидкість руху тіста по системі конвеєрів, товщину тістової стрічки. Забезпечує точне регулювання роботи штампувального механізму, правильне розміщення і перехід відформованих (вирубаних) виробів з полотна формувального агрегату на листи (трафарети) або безпосередньо на сталеві стрічки печі. Веде технологічний процес виготовлення печива на безперервнопотоковій механізованій лінії. Готує лінію до роботи. Перевіряє якість сировини, що надходить. Забезпечує правильність дозування і послідовність завантаження сировини у місильні машини за заданою рецептурою. Відстежує та регулює процеси безперервного замішування, вальцювання тіста, формування та випікання. Стежить за температурним режимом випікання. Забезпечує безперебійну і ритмічну роботу всього устаткування лінії.