* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Антенник-щогловик 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією антенника-щогловика 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки і радіотехніки (уявлення про струм, про коливальний контур, про роботу генераторів струму високої частоти і радіоламп, розподіл радіохвиль за діапазонами, про передачу енергії високої частоти від передавача до антен); призначення вимірювальних приладів, які застосовуються під час обслуговування антенно-щоглових споруд, правила роботи з підйомними механізмами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє і ремонтує троси, якорі, відтяжки. Обстежує стан щогл, анкерів, фідерних стовпів. Виконує складальні та такелажні роботи під час підйому і встановлення Г-Ті П-образних фідерних опор і щогл висотою до 25 м, фарбує їх. Виконує усі види ремонтно-відновлювальних робіт на цих щоглах (в т.ч верхолазних). Виконує монтаж антен і леєрних тросів. Встановлює анкерні і кутові фідерні опори. Перевіряє і ремонтує антени та леєрні троси з спуском та підйомом полотен антен. Продзвонює кабель, регулює контакти антенних реверсуючих перемикачів. Перевіряє опір ізоляції антен і фідерних ліній, вимірює коефіцієнт біжучої хвилі. Усуває пошкодження болтових з'єднань і фундаментів щогл та веж.

Приклади робіт
Монтаж антен і леєрних тросів; установлення анкерних і кутових фідерних опор.