* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Антенник-щогловик 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією антенника-щогловика 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: необхідні знання про випромінювання електромагнітних хвиль антеною; типи антен, основні параметри антен, діаграми направленості, азимути антен; правила користування вимірювальними приладами; конструкції простих антен та фідерних ліній; способи вимірювання вертикальності щогл і веж; лаки і фарби, які застосовуються; правила роботи з підйомними механізмами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює натяг полотен антен, розподільних фідерів та фідерних ліній. Перевіряє вертикальність щогл і веж за допомогою теодоліту. Виконує складальні та такелажні роботи при підйомі і встановленні щогл висотою більше 25 м, фарбує їх. Здійснює оснащення стріл для підйому щогл та оснащення рей. Виконує всі види верхолазних ремонтно-відновлювальних робіт на щоглах висотою більше 25 м, у тому числі і на телевізійних антенах усіх типів. Здійснює технічний огляд і ремонт пультів керування, блокування і сигналізації (КБС). Знаходить несправності, пов'язані з керуванням перемикачів і шлейфів. Виконує відновлювальні роботи на пультах КБС. Бере участь у настроюванні шлейфів антен, в юстируванні антен. Вимірює ізоляцію антен та опір заземлення.

Приклади робіт
Регулювання натягу полотен антен, розподільних фідерів та фідерних ліній; виконання відновлювальних робіт на пультах керування, блокування і сигналізації.