Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Антенник-щогловик 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією антенника-щогловика 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: необхідні уявлення з теорії розповсюдження радіохвиль (принципи випромінювання і приймання електромагнітної енергії, властивості іоносфери та вплив її на розповсюдження радіохвиль), будову експоненціальних і поглинаючих ліній та їх призначення; способи визначення зусиль у відтяжках щогл; конструкції веж, щогл та опор висотою більше 25 м; методи обробки хвилеводів, порядок технічного огляду підйомних механізмів; правила роботи з підйомними механізмами; будову і правила користування теодолітом; робочі креслення на фундаменти та металоконструкції антенно-щоглових споруд.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує всі види верхолазних ремонтно-відновлювальних робіт на антенах, стальних опорах і щоглах складної конструкції. Здійснює керівництво роботами під час підйому та установлення щогл висотою більше 25 м. Перевіряє металеві щогли, вежі (їх деформацію). Підтягує болти та усуває дефекти зварних швів. Перевіряє та випробовує підйомні механізми. Виконує монтажно-ремонтні роботи всіх видів обладнання антенно-щоглових споруд (антенних трансформаторів, комутаторів, дегідраторів, мостів складання, систем обігріву антен і високочастотних заземлень, грозозахисних пристроїв та інше). Бере участь у технічному обслуговуванні і поточному ремонті системи керування, блокування і сигналізації антенної комутації передавального обладнання. Бере участь в юстируванні антен. Здійснює обробку хвилеводів спеціальними пристроями, підключає їх до радіотехнічного обладнання, забезпечує герметичність стиків хвилеводів. Виконує усі види робіт з утримання у робочому стані рухомих систем та пересувних мостів.

Приклади робіт
Ремонт антенних трансформаторів, комутаторів, систем обігріву антен, грозозахисних пристроїв; підтяжка болтів; обробка хвилеводів.