Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Випробувач металевих канатів та ланцюгів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією випробувача металевих канатів та ланцюгів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову ланцюговипробувальних машин та випробувальних пресів різних систем і типів, що обслуговуються; призначення та конструкцію виробів, відмінність їх за розмірами та вагою, характер та метод випробувань; норми навантаження; таблиці навантаження та припустимого подовження ланцюгів; будову та призначення приладів випробувальних пресів та машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випробовує металеві вироби на розрив на ланцюговипробувальних машинах, гідравлічних та гвинтових випробувальних пресах. Проводить зовнішній огляд виробів, які підлягають випробуванню. Керує лебідкою під час завантаження ланцюгів в жолоби випробувального стенду та вивантажує їх на стіл перегляду. Готує для випробування усі типи ланцюгів, канатів, якорів, блоків та інших металевих виробів і систем їх з'єднань. Установлює затискні скоби (захвати). Кріпить кінцеві кільця виробів. Заміряє вироби перед випробуванням. Заміряє кільця ланцюга після випробування за шириною, довжиною та кроком. Визначає подовження ланцюга. Установлює прес на потрібне завантаження за таблицями. Виявляє недоброякісні кільця у ланцюгу та вирубає їх на пресі. Записує результати в журналі випробувань. Розраховує ступінь спрацювання якорних ланцюгів та визначає їх придатність. Клеймує вироби після випробувань.