Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Випробувач металу 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи преса для випробування металу на твердість і верстата для зачищення металу перед випробуваннями; правила випробування металу на твердість і маркування його; сортамент і марки сталі, які підлягають випробуванню на твердість; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у випробуванні металу на твердість. Зачищає площадку на металі на зачисному верстаті. Керує механізмами преса в процесі випробування металу. Подає метал для випробування та прибирає його після випробування. Заміряє діаметри відбитків (лунок) та стріли вигину на металі, що випробується. Маркує колеса та бандажі за твердістю. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.