Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: архітектуру обчислювальних машин, які обслуговує; будову та принцип роботи електромоторів, випрямлячів, трансформаторів, соленоїдів, високовольтних блоків та схеми їх з'єднання; фізико-хімічні властивості феромагнітних матеріалів та елементної бази побудованої з використанням цих матеріалів; принцип роботи контрольно-вимірювальної апаратури, яку застосовує для перевірки вказаних пристроїв; способи складання та монтажу складних електросхем з використанням мікросхем різних типів; основи електроніки у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує капітальний ремонт та обслуговування лічильно-перфораційних та підсумувальних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних машин, ротаторів та ротопринтів, скануючих пристроїв. Виконує середній ремонт електронних блоків клавіатури, монітора, мишки та інших додаткових пристроїв міні ЕОМ. Виконує середній ремонт електронних обчислювальних пристроїв, електрографічних апаратів безперервного копіювання, ротаційного, стрічкового та лазерного типів. Виконує слюсарне оброблення деталей та вузлів за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Складає та монтує складні електросхеми з використанням мікросхем. Заміняє відповідальні деталі, вузли, блоки в ЕОМ різного типу. Заміняє літерні важелі та шрифт в механічних друкарських пристроях. Обробляє, підганяє деталі, які вимагають зварювання. Установлює та регулює вузли і деталі.