Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромеханіка з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, принцип роботи і конструкцію різних систем лічильної та копіювально-розмножувальної техніки; призначення, принцип роботи та конструктивні особливості сучасних принтерів, скануючих пристроїв, рапідографів; призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв; призначення і будову складних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; конструкцію спеціальних різальних інструментів; властивості різних ізоляційних, полімерних та композитних матеріалів; способи складання і монтажу електросхем середньої складності; будову та схеми з'єднання мікровимикачів, реле; систему допусків і посадок, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує середній ремонт та обслуговування обчислювальних, підсумувальних та лічильно-перфораційних, електроіскрових, термокопіювальних, електрофотографічних, світлокопіювальних, ротаторів та ротопринтів, лазерних принтерів, скануючих пристроїв. Виконує середній ремонт та обслуговування сучасних міні ЕОМ (комп'ютерів), їх різних вузлів та агрегатів (принтера, клавіатури, мишки, дисплея, монітора, скануючих пристроїв). Виконує поточний ремонт електронних обчислювальних пристроїв, електрографічних апаратів безперервного копіювання, ротаційного, стрічкового та лазерного типів. Замінює та реставрує деталі. Виконує слюсарне оброблення деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності). Складає та установлює на ЕОМ окремі вузли та механізми. Перевіряє правильність роботи обчислювальних машин, копіювальної техніки, принтерів, скануючих пристроїв. Складає дефектні відомості на різні види ремонту.