Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Тунельник-моторист скіпового підіймача 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації скіпового підіймача; способи пуску та зупинки лебідок, електродвигунів та тунельної відкатки; вимоги державних стандартів до якості термоантрациту; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відкриває та закриває вивантажувальні бункери в тунелі печі. Завантажує погашений термоантрацит у вагонетки, транспортує та вивантажує термоантрацит. Стежить за рівномірним заповненням вагонеток термоантрацитом. Відкачує воду з тунелю. Змащує механізми. Подає сигнали про пуск та зупинку скіпового підіймача. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.