Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Тунельних 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та режим обігрівання коксових печей; будову кантувального та знеграфічувального механізмів, газоповітряних клапанів і гідрозатворів; правила, порядок розставлення діафрагми, пластин та метеликів на газовій арматурі, схему газової комунікації в тунелях печей, спосіб очищення кранів та патрубків; правила зупинки включення обігрівання; інструкцію щодо зупинки та пуску роботи печей; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє стан газопідвідної та газовідвідної арматури в тунелях печей коксових батарей з об'ємом камер до 40 куб.м. Очищує газопідвідну арматуру коксового та доменного газів від корозії, пилу та відкладень. Перевіряє роботу та стан кантувальних пристроїв. Контролює натяг кантувальних тросів, стан гідрозатворів, справність кантувального троса, роликів, штоків, кришок крана. Заповнює гідрозатвори водою та випускає конденсат. Змащує механізми. Фарбує газопроводи, газову арматуру в тунелі та робить побілку тунелів. Бере участь в регулюванні тиску в підсклепінному просторі, регенераторах, в замірах опору насадки регенераторів та температури. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.