Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Тунельний робітник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок і способи монтажу водозахисного зонта, конструкцію вузлів кріплення зонта; заходи безпеки під час роботи в нахиленому ескалаторному тунелі; схему улаштувань перфораторів, бетоноломів, гідроклинів; технологію ін'єкційних робіт, рецептуру спеціальних сумішей для ін'єктування, методи і способи контролю якості робіт; правила охорони праці під час роботи в діючих тунелях метрополітену.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи під час заміни картин водозахисного зонту у нахиленому ескалаторному тунелі метрополітену. Закріплює картини зонта та ізоляції стику полімерними матеріалами. Проводить ремонтно-відновлювальні роботи з ін'єктуванням бетонних і залізобетонних обробок тунелей за допомогою пристрою "Гідротон". Підбирає і готує спеціальні суміші на основі безусадкових цементів і добавок (алюмінів, селіконів тощо). Частково відкриває елементи тунельної обробки, відновлює її, встановлює анкерні кріплення.