* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник просочування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника просочування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим просочування; способи регулювання процесу; будову та правила обслуговування машин, живильних пристроїв, контрольної апаратури; правила ліквідації неполадок устаткування; схему електроблокіровок просочувальної лінії; основи автоматики і електротехніки; технічні умови на готову продукцію, сировину та напівфабрикати; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес просочування різних матеріалів на автоматичній лінії з дистанційного пульта керування, процес просочування фільтрувальних патронів циліндричної форми. Контролює та координує роботу апаратників нижчої кваліфікації на всіх вузлах просочувальної лінії; розмотує, просочує, сушить, охолоджує, намотує тощо. Оглядає лінію та готує її до роботи. Регулює надходження смоли в ванну, контролює її температуру та склад, регулює температуру зон сушильної камери, швидкість процесу просочування тощо. Обслуговує секційні пульти керування і шафи грамажа. Контролює та регулює товщину просочувального шару за показаннями гама-щупа, який заснований на випромінюванні радіоактивних ізотопів. Бере участь у ліквідації дрібних неполадок устаткування.