* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво парфумерної продукції та косметичних засобів
Інструкція для посади "Варник косметичної маси 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 26. Виробництво парфумерної продукції та косметичних засобів", що затверджен Державним комітетом України з харчової промисловості 01.01.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією варника косметичної маси 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на сировину, матеріали та напівфабрикати, готову продукцію, встановлені норми їх витрат, умови та порядок зберігання; технологію та температурні режими процесів варіння косметичних мас у котлах; способи визначення якості сировини за зовнішніми ознаками та якість запашників за запахом; режими облагородження та перероблення використовуваних відходів; будову основного і допоміжного устаткування та правила регулювання його роботою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння косметичних мас у котлах. Регулює завантаження сировинних компонентів у котли та апаратуру залежно від перебігу технологічного процесу. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів температурні режими процесів плавлення, емульгування, охолодження, змішування та парфумування косметичних мас, тиску пари і температури в котлах; контролює перебіг процесів. Облагороджує сировинні компоненти та використовує відходи; звільняє від води та домішок, дезодорує, очищає із застосуванням хімікатів тощо. Регулює роботу основного та допоміжного устаткування, апаратів для плавлення, емульгування, охолодження, насосів та комунікацій.