Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Машиніст сублімаційних установок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи і правила експлуатації основного і допоміжного обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, арматури і комунікацій; технологічний режим і правила регулювання процесів; суть фізико-хімічних і біологічних властивостей препаратів і процесів сублімаційного сушіння; вимоги до сировини, напівпродуктів і готової продукції; методику проведення аналізів; правила відбору проб; методи стерилізації і хімічного захисту обладнання; правила безпечного ведення робіт і санітарно-гігієнічні вимоги в процесі виробництва біологічних препаратів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес сублімаційного сушіння бактерійних, вірусних та інших біологічних препаратів. Приймає продукт, завантажує в апарати для заморожування і сублімаційного сушіння. Дотримується заданого режиму під час заморожування і висушування, забезпечує умови стерильності на всіх етапах сублімаційного сушіння. Контролює дотримання технологічного регламенту за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Витримує задані параметри температурного режиму в апаратах, вакууму в системі, товщини шару конденсату в самоочисних бароконденсаторах. Обслуговує сублімаційні установки, термічні бароконденсатори, вакуумні насоси та іншу апаратуру. Попереджує та усуває причини порушень технологічного режиму, несправності у роботі обладнання. Керує підготовкою обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Веде записи у виробничих журналах.