Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст сталеструминної машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста сталеструминної машини 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес вилучення окалини дробом; конструктивні особливості сталеструминних машин та дробометальних установок різних типів і схеми керування ними; кінематичні та електричні схеми устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес вилучення окалини з поверхні гарячекатаних нержавіючих штаб на сталеструминних машинах та дробометальних установках, установлених на агрегатах безперервного травлення, і з поверхні труб на дробометальних установках, установлених в лінії антикорозійного покриття, з продуктивністю дробоподаючих механізмів понад 2000 кг дробу за хвилину. Налагоджує механізми подавання дробу на рухому штабу, трубу. Регулює швидкість викиду та кількість дробу. Визначає якість очищення штаби та труби, ступінь зношення лопаток, подавальних механізмів та замінює їх.