Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст сталеструминної машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста сталеструминної машини 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію вилучення окалини дробом; будову, правила технічної експлуатації усіх вузлів дробометальної установки і приладів керування; способи налагодження механізмів для обробки різних марок сталі; властивості сталі різних марок; вимоги державних стандартів до якості очищеної поверхні штаби і труби; види дробу, його фізико-механічні властивості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес вилучення окалини з поверхні гарячекатаних нержавіючих штаб на сталеструминних машинах та дробометальних установках, установлених на агрегатах безперервного травлення, і з поверхні труб на дробокидальних установках, установлених в лінії антикорозійного покриття, з продуктивністю дробоподаючих механізмів до 2000 кг дробу за хвилину. Веде технологічний процес вилучення окалини з поверхні труб на дробометальних установках, що розміщені в лінії антикорозійного покриття, з продуктивністю дробоподаючих механізмів понад 2000 кг дробу за хвилину під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Підбирає розмір дробу для обробки різних марок сталі, налагоджує механізми подавання дробу на штабу, трубу, що рухаються, регулює швидкість викидання та кількість дробу. Визначає якість очищення штаби і труби, ступінь зношення лопаток, подавальних механізмів та замінює їх. Доглядає за машиною і бере участь у проведенні поточних ремонтів.