* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник приготування стерильних розчинів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування стерильних розчинів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виготовлення стерильних розчинів у виробництві препаратів біосинтезу; способи регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальної апаратури за результатами аналізів; будову обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальною апаратурою; фізичні та хімічні властивості сировини, напівпродукти, готової продукції та вимоги до них; умови стерильної роботи; процес підготування обладнання під приймання чергової партії концентрату; промивання, продування, стерилізацію та охолодження апаратів; підготовку фільтрів до роботи; правила роботи в умовах пожежонебезпечного виробництва; інструкції з безпечного ведення робіт промислової санітарії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення стерильних розчинів у виробництві препаратів біосинтезу - антибіотиків, вітамінів B12, поліглюкіну, вакцин, сироваток, АТФ, глюкози, гемодезу та інших біологічних препаратів. Виготовляє розчин напівфабрикатів водяних або органічних, коагулює білки, осаджує домішки, стерильно фільтрує та проводить інші супровідні процеси згідно з технологічними інструкціями. Налагоджує, регулює та обслуговує арматуру, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади та обладнання: реактори, автоклави, установки для стерильної фільтрації, вимірники тощо. Перевіряє герметичність комунікацій, арматури та обладнання. Дозує та завантажує сировину та напівпродукти. Регулює процес виготовлення стерильних розчинів при отриманні препаратів біосинтезу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Обліковує витрати сировини та напівпродуктів. Веде записи у виробничому журналі даного технологічного процесу. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту.