* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник виробництва бактерійних препаратів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією апаратника виробництва бактерійних препаратів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес очищення і концентрації препаратів; будову і принцип роботи обладнання; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; вимоги до матеріалів, напівпродуктів і готової продукції; прийоми відбору проб для контролю; призначення препаратів, які виробляються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес очищення (осадженням, діалізом тощо) і концентрації антитоксичних сироваток, моновакцин, дівакцин, полівакцин, анатоксинів, вірусних та інших бактерійних препаратів (підготування реагентів і плазми, розчинення загальних глобулінів, стерилізація тощо). Сепарує, фільтрує, діалізує різні культури. Веде процес автоклавування "зараженого матеріалу" (баки, матраци, бутелі, фільтри Зейтця тощо). Пускає і зупиняє реактори і автоклави. Перевіряє обладнання на герметичність. Дозує, готує і завантажує в апарати матеріали і напівпродукти. Відбирає проби для контролю. Обліковує витрати матеріалів. Реєструє параметри процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Витримує режим процесу в межах параметрів, які передбачені технологічною інструкцією виробництва протиящурної вакцини.

Приклади робіт
Отримання живильного середовища для культивування ящура у виробництві протиящурної вакцини - ведення у стерильних умовах технологічного процесу отримання живильного середовища (фіксування, опромінення лампами БУВ язиків великої рогатої худоби, зняття слизової оболонки, обчистка її від сторонніх тканин і консервація для зберігання життєдіяльних матеріалів) на автоматичній лінії типу "Спейшим".