* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник виробництва бактерійних препаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до матеріалів і напівпродуктів, що застосовуються у виробництві анатоксинів, вакцин і сироваток; загальні відомості про будову обладнання, яке обслуговується; фізичні і хімічні властивості та призначення сировини, напівпродуктів, готової продукції і вимоги до них; правила проведення дезінфекційних робіт і стерилізації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі операції технологічного процесу отримання анатоксинів, вакцин, сироваток та інших бактерійних препаратів під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Подає і завантажує в автоклави і реактори матеріали і напівпродукти при виготовленні рідких, синтетичних і сухих живильних середовищ, дівакцин, полівакцин, вакцин БЦЖ, антирабічних та інших анатоксинів, вірусних і інших сироваток. Бере участь у завантаженні в автоклави "зараженого матеріалу" (посуду, який монтується, фільтрів Зейтця тощо). Чистить обладнання. Прибирає і дезінфікує приміщення.