Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Оператор устаткування для подавлення радіоактивності та дезактивації 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора устаткування для подавлення радіоактивності та дезактивації 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси, експлуатаційні характеристики устаткування, яке обслуговує; причини й способи усунення несправностей; схеми розміщення, призначення та знімання показань контрольно-вимірювальних приладів автоматичного блокування та захисту; правила радіаційної безпеки і охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує мобільним і стаціонарним устаткуванням для подавлення радіоактивності та дезактивації під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Виконує регулювання режимів подавлення і дезактивації, оперативні перемикання систем і устаткування відповідно до технологічних карт та вимог. Ремонтує устаткування у межах своєї кваліфікації.