Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий з десульфурації чавуну 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу десульфурації чавуну; будову та принцип роботи устаткування, яке обслуговується; склад та властивості вогнетривкої маси для обмазування фурм, випарників та чушок магнію, правила та терміни обмазування і висушування їх, фізико-хімічний склад чавуну; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес десульфурації рідкого чавуну в ковшах методом вдування гранульованого магнію в струмені стисненого повітря або металічним магнієм під керівництвом горнового вищої кваліфікації. Готує масу для обмазування фурм, випарника та чушок магнію, обмазує та висушує їх. Підвішує чушки магнію у випарниках. Розміщує ковші з чавуном на коліях в підвізковій галереї, закриває ковші кришками. Бере участь у ремонтах устаткування, яке обслуговується. Очищує та білить шлаковідбійники та зони продування, очищує випарники, чавуновози та залізничні колії від викидів чавуну, шлаку та сміття.