Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий доменної печі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового доменної печі 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки чавуну; будову доменної печі та устаткування горна-гармати, бурмашини, шлакового стопора та ливарного крану; хімічні та фізичні властивості чавуну та шлаку; склад та властивості заправних матеріалів, що надходять на заправку жолобів та носиків, вогнетривких матеріалів, які використовуються під час заправки та ремонту чавунних та шлакових льоток; основи ведення вогнетривких робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випускає чавун та шлак, ламає та сушить ливарну канаву, заправляє перевали та гармати, замінює фурми та охолоджувальні прилади під час обслуговування доменних печей об'ємом 2000 куб.м та більше під керівництвом горнового доменної печі. Готує чавунні та шлакові жолоби, носики, сифони та обвідні жолоби до випуску чавуну та шлаку, готує та встановлює відсічні лопати. Готує шлаковозні ковші для приймання шлаку, засипає чавуновозні ковші коксовим дрібняком. Стежить за потоком чавуну та шлаку в жолобах під час їх випуску. Регулює наповнення ковшів. Керує відсічними лопатами, поворотними носиками чавунних та шлакових жолобів, краном ливарного двору та іншими підйомними механізмами під час виконання горнових робіт та одноносикового розливання чавуну та шлаку. Бере участь у ремонтах устаткування горна.