Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий з десульфурації чавуну 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового з десульфурації чавуну 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес десульфурації чавуну у ковшах; будову, правила технічної експлуатації устаткування. яке обслуговується; електричну схему пульта керування; фізико-хімічний процес взаємодії магнію з сіркою чавуну; склад суміші, що вживається для продувки чавуну, та вплив окремих складових частин на процес десульфурації чавуну; склад сірки в чавуні до та після десульфурації, норми витрат магнію залежно від початкового та кінцевого складу сірки в чавуні; способи запобігання та усунення несправностей у роботі устаткування, яке обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес десульфурації рід-кого чавуну у ковшах методом вдування гранульованого магнію у струмені стисненого повітря або металічним магнієм. Встановлює та знімає фурми та випарники, набиває та обмазує їх вогнетривкою масою. Стежить за веденням продувки чавуну і регулює подавання суміші, яка вдувається. Керує механізмами піднімання випарників, кришок та переміщує візки під час десульфурації чавуну металічним магнієм. Відбирає проби чавуну. Керує механізмами переміщення чавуновозних ковшів. Виконує ремонт устаткування, яке обслуговується.