Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Бригадир двору виливниць 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Спеціальна підготовка в галузі управління. Підвищен-ня кваліфікації. Стаж роботи на дільниці за професією робітника 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: графік випуску плавок; типи та розміри виливниць, піддонів, центрових і утеплювачів, що використовуються в цеху; види та властивості вогнетривких матеріалів, що використовуються при набиранні центрових та піддонів; марки та розміри сифонної цегли; технологію охолодження та нагрівання виливниць і основи технології розливання сталі; поверхневі дефекти зливків через неякісну підготовку составів; будову та принцип дії устаткування двору виливниць.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує та веде роботи у дворах виливниць з підготовки сталерозливних составів та подавання їх під розливку відповідно до графіку випуску плавок. Бере участь в установленні та центруванні виливниць на піддонах, установленні утеплювачів на виливниці. Контролює правильність укладання пробок та металевих пластин у виливниці, якість набирання та продування піддонів, очищення та змазування виливниць, установлення центрових на піддони і засипання їх піском, якість футеровки утеплювачів, набирання та сушіння центрових. Забезпечує своєчасне надходження сифонного припасу вогнетривких матеріалів, запасних виливниць, піддонів та утеплювачів. Розкладає метал для видалення поверхневих дефектів у відділеннях ад'юстажу для зачищення металу.