Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Стрілець 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Наявність висновку щодо можливості допуску конкретного працівника до самостійного несення служби зі зброєю. Затверджено Заступником Міністра внутрішніх справ 21.02.2006 року.

Знає та застосовує у діяльності: інструкції, накази, розпорядження та іншу організаційно-розпорядчу документацію з охоронної діяльності; вимоги до охорони об'єктів і роботи контрольно-пропускних пунктів; службові інструкції, що встановлюють порядок охорони об'єкта, доступу та допуску осіб до матеріальних та інших цінностей; тактико-технічні характеристики та правила користування охоронною та охоронно-пожежною сигналізацією, засобами зв'язку та іншими засобами охорони; систему попереджувальних знаків і перепон, маршрути руху вантажів, що охороняються, місця зупинок транспорту, способи та засоби забезпечення охорони вантажів під час зупинок; порядок використання службового собаки, використання та застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту; порядок адміністративного затримання, особистого огляду, огляду речей і вилучення речей та документів, оформлення матеріалів на осіб, які скоїли адміністративні правопорушення; правила та норми з охорони праці, екологічної та пожежної безпеки; місця розташування правоохоронних органів, сусідніх нарядів охорони, порядок і способи зв'язку з ними.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Несе службу з охорони об'єктів, а також вантажів, що перевозяться різними транспортними засобами. Звіряє дані супровідних документів із фактичною наявністю вантажів. Приймає та здає вантажі за відповідними документами. Приймає під охорону від матеріально відповідальних осіб об'єкти, складські та інші приміщення з матеріальними цінностями, що складські та інші приміщення з матеріальними цінностями, що входять до дислокації поста. Затримує осіб, котрі намагаються незаконно вивезти (винести) матеріальні цінності з об'єкта, що охороняється, та підозрюваних у скоєнні правопорушень; супроводжує їх до службових приміщень або до територіального органу внутрішніх справ. У разі прямого нападу на об'єкт, що охороняється, з метою розкрадання, пограбування матеріальних та інших цінностей, протиправних дій проти персоналу охорони застосовує проти порушників заходи необхідної оборони відповідно до чинного законодавства України. Уживає заходів щодо відбиття нападу шляхом використання службового собаки, застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту з використанням допоміжних знарядь та застосування заходів оборони повідомляє про це органи внутрішніх справ і забезпечує недоторканість місця події до прибуття представників правоохоронних органів. Періодично контролює справність охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, засобів зв'язку, контрольно-спостережних приладів та інших засобів охорони. Стежить за службою вартових собак, які виставлені в зоні поста.