Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Апаратник установки нейтрального газу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією апаратника установки нейтрального газу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу одержання нейтрального газу; будову та принцип роботи установки одержання нейтрального газу; вимоги державних стандартів до якості газу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання нейтрального газу на установках продуктивністю понад 150 куб.м до 300 куб.м за годину нейтрального газу та подає його в термічні печі під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Подає реактиви для визначення хімічного складу газу, відбирає проби для аналізу. Випускає воду з краплеуловлювачів та регулює подавання води для охолодження. Промиває та змащує механізми установки. Бере участь у налагодженні та ремонті устаткування. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.