Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Ковшовий 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову ручних ковшів, ложок, обладнання розчиномішалки та оббризкувача і принцип їх роботи; властивості вапна та призначення оббризкування шлакових ковшів, чаш, мульд розливних машин, інструменту, матеріалів, що застосовуються під час заправлення, ремонту та підготовки ковшів; вимоги до ковшів для прийому рідкого металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує розливні ручні ковші і ложки до прийому рідкого металу під керівництвом ковшового вищої кваліфікації. Готує вапняний розчин. Оббризкує вапняним розчином шлакові ковші, чаші і мульди розливних машин, виливниці для розливки чавуну. Завантажує вапно в розчиномішалку. Запускає та зупиняє розчиномішалку і оббризкувач. Очищує ковші від залишків шлаку, металу, від старої обмазки і прогорілої цегляної футеровки, підмазує пошкоджені або підгорілі місця у ковшах, фарбує ковші. Розігріває ковші під керівництвом ковшового вищої кваліфікації. Відбирає проби вапняного розчину для аналізу. Підносить усі необхідні матеріали та інструменти до місця роботи, прибирає робоче місце. Бере участь в ремонтах устаткування, що обслуговується.