Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Ковшовий 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ковшового 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу розливання сталі; будову сталерозливних і шлакових ковшів різної ємкості; будову та принцип роботи стопорного механізму ковша, ходових частин і механізмів кантування пневматичного молотка, газового пальника для висушування ковшів; склад і властивості вогнетривких матеріалів і ковшового припасу, що застосовується для підготовки до ремонту і футеровки ковшів; властивості шлаку, що надходить на шлаковий схил і грануляційний басейн; правила формування та руху по залізничних коліях составів з ковшами рідкого металу та шлаку; основи ведення вогнетривких робіт під час ремонту ковшів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує розливні ручні ковші і ложки для прийому рідкого металу. Готує сталерозливні ковші ємкістю до 15 т до прийому плавок під керівництвом ковшового вищої кваліфікації. Вилучає із ковшів старі стакани, стопори, "козли". Установлює нові сталерозливні стакани. Опускає газові пальники у ківш та підіймає їх. Готує та забезпечує справний стан пневматичних молотків і інструментів. Готує шлаковозні ковші об'ємом до 9 куб.м до прийому шлаку, засипає сухий пісок на дно ковшів. Подає порожні ковші до доменних печей за графіком, транспортує ковші, наповнені шлаком, кантує їх на шлаковому відвалі або грануляційному басейні. Доглядає за механізмами кантування ковшів. Перевіряє стан та чистоту шлаковозних ковшів. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь в поточних гарячих ремонтах футеровки ковшів.